metro.cz

Dalších 14 fotografií v galerii
Cyklojízda | foto: Aleš Náhlý

VAŠE FOTKY: Centrem Prahy projela jarní cyklojízda, zúčastnilo se 5000 lidí

  20:23
Prahou dnes odpoledne projeli účastníci tradiční akce s názvem Velká jarní cyklojízda. Cyklisté vyrazili z náměstí Jiřího z Poděbrad, projeli centrem města a zamířili do Stromovky. Akce se podle odhadů policie zúčastnilo kolem 5000 lidí. "Obešla se bez větších potíží," řekl za organizátory Vít Masare. Řidiči ovšem museli počítat s dočasným omezením dopravy.

Cyklisté vyjeli v 16.00 od kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad, pokračovali Vinohradskou třídou na náměstí Míru, Žitnou ulicí na Václavské náměstí. Poté projeli Opletalovou, Hybernskou a ulicí Ke Štvanici, dále po nábřeží směrem na Mánesův most a zpět proti proudu Vltavy na Štefánikův most. Odtud vyrazili po nábřeží na Hlávkův most a do Královské obory. Tam všichni cyklisté zvedli kola nad hlavu. Vpodvečer začala se Stromovce afterparty.

Po silnicích v centru města se tisíce cyklistů pohybovaly zhruba do 18.00. Na jednotlivých místech policie zastavila dopravu vždy zhruba na půl hodiny, než projeli i poslední účastníci. Krátkodobě byl v některých lokalitách omezen i provoz městské hromadné dopravy.

Komentáře

zpět na článek