metro.cz
Sem se děcka hned tak nepodívají | foto: Alexandr Skribuckij

A co děti, mají si kde hrát? Na Dětském ostrově ještě asi dlouho ne

  13:02
Podle původních plánů se měl Dětský ostrov v Praze 5, přes nějž se loni přehnala povodeň, otevřít už letos na jaře. Jenže velká voda napáchala více škody, než se tušilo. Stále se překopávají plány oprav a na samotné práce tak zatím nedošlo. Termín otevření ostrova zůstává ve hvězdách.

Nejen zničené prolézačky. Loňská červnová povodeň kontaminovala také půdu oblíbeného Dětského ostrova, jeho otevření se tak oddaluje. Přitom Praha 5 loni v srpnu počítala s tím, že se tam lidé podívají už letos zjara. Ovšem cedule na zavřených branách ostrova mluví jasně: Rekonstrukce Dětského ostrova, sportoviště uzavřeno.

Oprava dětského ostrova má stát 13 milionů

"Na ostrově se nic nedělá a stav tohoto místa je stejný jako před rokem. Co by k tomu řekla radnice MČ Praha 5?" pozastavuje se čtenář Alexandr Skribuckij. S opravnými pracemi se ještě vůbec nezačalo. Radnice tvrdí, že kvůli devastující povodni se několikrát upravovala projektová dokumentace, aby byl výsledek co nejlepší. "Momentálně se tedy dopracovává finální verze projektové dokumentace a následně proběhne výběrové řízení na zhotovitele," sdělil mluvčí pětky Luděk Sefzig.

Podle něj se řeší také majektoprávní vztahy, protože ostrov městské části nepatří. Zaplatí ale náklady na rekonstrukci, na které má radnice v rozpočtu schválenou částku 13 milionů. "Termín zprovoznění si neodvažujeme odhadnout vzhledem k výběrovému řízení, doufáme, že letos pozdní letní měsíce," dodává Sefzig. Jako náhradní lokalitu je prý možné prozatím využívat dětské hřiště a sportoviště Aréna na Hořejším nábřeží. 

Komentáře

zpět na článek