metro.cz
V Praze 4 fotilo auto společnosti Google tamní ulice. | foto: Jiří Boušek

Seznam se snaží dohnat Google. Ulice znovu brázdí auta mapující česká města

  6:00
Jak vypadají české ulice z pohledu chodce, už ukazují také Mapy.cz. A v Praze znovu jezdí auta Googlu. Společnosti se snaží mít snímky co nejaktuálnější a v co nejlepší kvalitě.

Projít se v počítači po Václavském náměstí nebo Karlově mostě můžete už také Mapy.cz, které spravuje společnost Seznam.cz. Ty totiž v minulém měsíci spustily zkušební provoz svých panoramatických map. Pokryta je jimi nyní Praha a část Moravy. Další oblasti prý budou postupně přibývat – v současné době je podle společnosti nafocena zhruba třetina všech komunikací České republiky. "Chceme mít pokrytou každou uličku a silničku v Česku, takže fotíme opravdu všude – i na lesních cestách," doplňuje mluvčí společnosti Irena Zatloukalová. Betaverzi si můžete vyzkoušet i vy.

Google přichází s dalšími vylepšeními

Stejnou službu nabízí už delší dobu společnost Google. Ta navíc začala své Street View v Česku v těchto dnech aktualizovat. Ačkoliv Seznam nemá své panoramatické mapy ještě dokončeny, už nyní se snaží vylepšovat jejich kvalitu.

"Víc než tři čtvrtě roku jsme naše úsilí věnovali sestavení nové, vlastní technologie pro panoramatické snímkování. Řešení, které máme k dispozici, nám totiž úplně nepostačuje," vysvětluje generální ředitel Pavel Zima. Navíc má podle něj společnost v plánu aktualizovat každý rok jednu třetinu území Česka.

Komentáře

zpět na článek