metro.cz
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

Desítka usiluje o Ďolíček. Chce ho vyměnit za pozemek a doplatit 49 milionů

  15:40
Praha 10 chce koupit stadion Bohemians, takzvaný Ďolíček. "Se současnými majiteli se radnice dohodla na výměně za sousední pozemek v hodnotě 60 milionů korun, městská část má navíc zaplatit 49 milionů korun," uvedl starosta Bohumil Zoufalík. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo městské části a vedení hlavního města.

Dohodu s majiteli odsouhlasila v pátek rada městské části. "Jedná se o materiál, který umožňuje nakročit k nákupu stadionu," řekl Zoufalík s tím, že věří v podporu zastupitelstva. Na radě záměr získal výraznou podporu. Podle Zoufalíka byla cena stadionu stanovena na 93 milionů korun. Navíc ale radnice musí na základě dohody zaplatit poslední investice do nové kotelny a vybudování vyhřívaného trávníku za 16 milionů korun. Cena sousedního pozemku, který mají majitelé směnou získat, je podle radnice 60 milionů korun. Jeho hodnotu zvyšuje platné stavební povolení, podle kterého by na něm mělo vyrůst obchodní centrum.

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky

"K pozemku bude muset městská část doplatit 49 milionů," řekl starosta. V minulosti hodnotu stadionu znalecký posudek odhadnul na 84,5 milionu korun, materiál ale neobsahoval následující investice. Pokud se podaří směnu a prodej dokončit, bude muset radnice ještě připravit nájemní smlouvu s fotbalovým klubem. Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR Miroslavu Křížovi z Plzně.

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemky i Slavie, která je na stadionu v Edenu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Při návratu do první ligy museli areál upravit. Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně Bohemky a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části s uskupením Desítka pro domácí. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Komentáře

zpět na článek