metro.cz
Metro (ilustrační foto) | foto: SXC

Policisté zadrželi muže, který měl v metru obtěžoval ženy. Prý byl v práci

  15:11,  aktualizováno  20:11
Kriminalisté zadrželi dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý ze tří sexuálních útoků na ženy v Praze. Mladík se policistům přihlásil dobrovolně poté, co se informace o pátrání po něm objevila v médiích. „Po výslechu kriminalisté muže neobvinili a propustili,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté mladíka převezli do hlavního města, kde při výslechu zjistili „nové, pro celý případ velice podstatné skutečnosti“. V době útoků měl být na pracovišti ve Zlíně, policisté ho proto nakonec neobvinili.

První případ se stal ve stanici metra Muzeum, kde si muž podle policistů vyhlédl ženu, které sáhl pod sukni na genitálie. Pak hned utekl. Druhé napadení se stalo na eskalátorech ve stanici Můstek, kde prý muž nejdříve olízl napadené vnitřní stranu stehen. Napadené se však pak podařilo před násilníkem utéct.

Napadených žen může být víc

Třetí napadení se stalo u schodů ve vestibulu stanice metra Muzeum, kde muž podle policie bez varování natlačil mladou dívku ke zdi, nadzvedl jí sukni a osahával genitálie. „Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník zalekl a utekl,“ doplnil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zmíněné případy se staly 5. května, 18. června a 3. července. Policisté hledají i další ženy, které se případně mohly stát terčem sexuálního útoku ze strany dopadeného muže. Policisté zatím případ vyšetřují pro podezření z trestného činu znásilnění, za což může pachateli hrozit až pět let vězení.

Komentáře

zpět na článek