metro.cz

Dalších 17 fotografií v galerii
Dětský tábor dobrovolných hasičů nabízí dětem vyžití. | foto: J. Tatek

Nejakčnější letní tábor v Praze? Vítejte u hasičů v Loretánské zahradě

  8:00
Přestože Prahu 1 má zbytek metropole v povědomí jako místo, kde jsou hlavně turisté a památky, itady se dějí zdánlivě obyčejné věci, jen na nečekaných místech.

Příkladem může být dětský tábor pro malé hasiče, který na dva týdny vyrostl na dohled od katedrály sv. Víta. Děti totiž dostaly od radnice velké privilegium. Jen výjimečně několikrát do roka se otevírá Loretánská zahrada, zelená plocha v exkluzivním sousedství Lorety a Černínského paláce. Tentokrát se její vrata otevřela, aby se uvnitř zahrady mohl konat právě tradiční tábor dobrovolných hasičů Prahy 1.

Děti mají k dispozici velké stany i hasičské vozy

Děti se během týdenních turnusů, o něž je jako každý rok velký zájem, rozhodně nenudí. K dispozici mají velké vojenské stany, hasičské vozy, vodní záchranářský člun a mnoho dalšího technického vybavení. „V rámci pečlivě připraveného programu si osvojují řadu dovedností, jež musí ovládat skuteční hasiči, a poznávají, že úspěchu lze dosáhnout pouze v týmové spolupráci,“ popisuje mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. 

Dětský tábor dobrovolných hasičů nabízí dětem vyžití.
Dětský tábor dobrovolných hasičů nabízí dětem vyžití.

Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 existuje už pátým rokem a své kvality osvědčil třeba za loňských povodní. Nezvyklé místo tábora si vyžádalo i některá netradiční řešení. Místo vlastní kuchyně děti chodí na obědy do jídelny Hradní stráže, jejíž kasárny stojí v sousedství. 

Komentáře

zpět na článek