metro.cz
Koncert (ilustrační foto) | foto: freeimages

Hudební festival v Praze nabídne tři týdny klasické hudby

  13:48
Mezinárodní hudební festival Praha, klasika... nabídne třítýdenní přehlídku různých koncertních žánrů a forem. Klasická hudba zazní v podání domácích i zahraničních umělců v koncertních sálech i pod širým nebem. Festival se v Praze, Brandýse nad Labem, na barokním zámku Tloskov a v Kutné hoře koná od 26. července do 18. srpna 2014.

Zahajovací koncert festivalu se uskuteční v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze. V podání orchestru Camerata filarmonica Bohemia a americké profesorky hry na lesní roh Michelle Stebletonové pod vedením dirigenta a ředitele festivalu Jiřího Havlíka zazní díla Guiseppe Verdiho, Johannese Brahmse a současného skladatele Jamese Stephensona. "Mezinárodní hudební festival Praha, klasika.. nyní uceleným způsobem a v přehledné a všem dostupné formě nově uspořádává a nabízí široké veřejnosti výběr toho nejlepšího v oblasti klasické hudby, která každé léto na mnoha našich koncertech v Praze a okolí dlouhodobě zaznívá," uvedl Havlík. Akce navazuje na festivaly Ameropa, Hornclass, Filarmonietta Praga, Lesní roh - Praha, či koncertní vystoupení a cykly Camerata filarmonica Bohemia.

Z Verdiho pery Síla osudu posluchači vyslechnou jednu z nejslavnějších a nejhranějších předeher světového operního repertoáru. Ze Stephensonova díla zazní evropská premiéra Koncertu pro lesní roh a orchestr Sounds Awakened a od Brahmse Symfonie č. 4 e moll. Na festivalu se dále představí sólista a někdejší profesor lesního rohu Hermann Baumann, Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl Kutná Hora nebo hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková, vítězka Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2013.

Komentáře

zpět na článek