metro.cz
Segway (ilustrační foto) | foto: Jan Marek

Zelení se spojili s Klasnovou a chtějí z Prahy 1 vyhnat segwaye, hazard a buskery

  14:16
Omezit provoz elektrických vozíků Segway v centru Prahy, zákaz hazardu nebo omezení pouličního umění, takzvabého buskingu. To jsou některé cíle nově vzniklé koalice na Praze 1, kterou tvoří Strana zelených (SZ) a občanský spolek Pro jedničku. Obě strany se domluvily na společné kandidátce pro podzimní komunální volby. Uvedli to dnes zástupci koalice, bývalá místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová (Pro jedničku) a Filip Pospíšil (SZ).

"Koalice vznikla přirozeně a logicky. Již po celé volební období jsme na mnoha tématech spolupracovali a společně hlasovali," řekl Pospíšil, který je lídrem kandidátky. Na druhém místě je pak právě Klasnová. Kandidátku tvoří pouze zástupci SZ a spolku Pro jedničku.

„Mezi městem a radnicí vládne antagonismus“

Cílem koalice je podle jejích zástupců zlepšení života na Praze 1, která se dlouhodobě vylidňuje. "Chceme zavést například přísné kontroly hluku a sankce za jejich porušování, omezení průvodů opilců, takzvaných pub crawl, nebo plošný zákaz hazardu," vyjmenovala Klasnová. Ta byla v minulých letech členkou Věcí veřejných, za které byla i poslankyní.

Koalice se rovněž chce zasadit za omezení provozu segwayů v ulicích centra a zákazu pouličního umění na více místech než dosud. "O tom budeme jednat s ministerstvem. Stejně jako v případě buskingu, který povoluje magistrát. Jde o to, aby se Praha 1 snažila s ministerstvem nebo magistrátem komunikovat. Nyní mezi městem a radnicí vládne antagonismus, přestože oba úřady vedou zástupci TOP 09," řekla Klasnová. Zaměřit se chce rovněž na hospodaření městské části, nakládání s obecním majetkem nebo způsob jeho prodeje.

Komentáře

zpět na článek