metro.cz

Dalších 9 fotografií v galerii
Mladí umělci v akci | foto: Milan Polák

Mladí umělci zkrášlují desítku. Pustili se do mozaiky s mnoha hlavami

  7:00
Po Borodinské ulici a Heroldových sadech vznikne do října v Chorvatské ulici v Praze 10 už třetí mozaika umělců Terezy Podové a Jana Pancíře.

Ohyzdná a posprejovaná zeď v Chorvatské ulici se změní díky umělecké partě Terezy Podové a Jana Pancíře v umělecké dílo. Je to ale běh na dlouhou trať, předělat zeď v mozaiku totiž není jen tak. „S lepením jsme začali o víkendu, ale předcházela tomu dlouhá příprava. Dokončit to máme v říjnu,“ řekla webu Metro.cz Tereza Podová. A co to bude, až to bude? „Vy to chcete vědět?“ směje se mladá umělkyně a pak dodává, že smyslem je propojit hlavy, které na zdi vzniknou.

Strom života v Havlíčkových sadech

Mozaika v Borodinské ulici

Je to už třetí mozaika, kterou umělci na desítce vytvořili. První dvě jsou v Borodinské ulici a v Heroldových sadech. Radnice jim poskytla volné plochy, které by chtěla zkrášlit. „A platíme jim,“ dodává mluvčí desítky Jan Charvát. Například za mozaiku v Borodinské radnice zaplatila přes 12 tisíc korun. Co se témat týče, podle Terezy Podové prakticky žádná omezení ze strany radnice nejsou a umělci tak mají volnou ruku.

VIDEO: Ve Strašnicích udělal pro Prahu 10 obrovskou malbu na zeď paneláku umělec Jan Kaláb.

Komentáře

zpět na článek