metro.cz
Milan Jančík | foto: ČTK

Jančíkova aliance bude kandidovat na magistrát i tři radnice

  15:27
Nově vzniklá Konzervativní aliance vedená exstarostou Prahy 5 a bývalým členem ODS Milanem Jančíkem se rozhodla sestavit kandidátku do pražského zastupitelstva a tří městských částí. Její zástupci budou kandidovat i do Senátu včetně Jančíka.

Své kandidáty chce mít aliance v zastupitelstvech Prahy 1, 5, 14 a rovněž v zastupitelstvu hlavního města. Kandidátní listinu však sestavila i v Klatovech. Lídrem uskupení do pražského zastupitelstva je bývalý starosta Prahy 1, někdejší poslanec či náměstek primátora za ODS Jan Bürgermeister. Jančík povede kandidátku v Praze 5, kde působil jako místostarosta i starosta, zároveň je na třetím místě magistrátní kandidátky. Do Senátu pak bude v Praze 5 kandidovat Jančík a v Praze 9 další bývalý člen ODS a exstarosta Prahy 14 Miroslav Froněk.

Kampaň chce strana spustit až po prázdninách a podle Jančíka, který je volebním manažerem, by náklady na ni neměly překročit milion korun. Peníze dostává aliance od členů a sympatizantů. Straně přispěl i Jančík, částku ale říct nechtěl. Vládu Milana Jančíka v Praze 5 provázela řada kauz. Mezi nimi bylo například údajné najetí do strážníka po povodni v roce 2002, prodej pozemků Českých drah na Smíchově, sporný pronájem Ženských domovů nebo prodej obytného domu v Zubatého ulici.

Voliči budou mít z čeho vybírat

  • O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety.
  • Volby se budou konat na začátku října. Pražané budou v jednom volebním obvodu volit 65 zástupců, tedy o dva víc než v minulých volbách.

Komentáře

zpět na článek