metro.cz
Milan Jančík | foto: ČTK

Rozhovor: Lidé mě zastavují na ulici a říkají, pane starosto, vraťte se, říká Jančík

  7:00
Mezi kandidáty v podzimních komunálních volbách ční jméno Milana Jančíka, kontroverzního starosty Prahy 5, se kterým se pojí řada známých kauz. Dres ODS vyměnil za Konzervativní alianci.

Proč se chcete vrátit?
Rozdělal jsem nějakou práci, kterou chci dodělat. Za těch dvanáct let na radnici jsem myslím udělal pro Prahu 5 kus práce. Lidé mě zastavují na ulici a říkají, pane starosto, vraťte se.

Myslíte, že na vás lidé vzpomínají jen v dobrém?
Lidé na Praze 5 určitě. Servis, který jsme jim poskytli, byl obrovský, pamatují si jak vypadala Praha 5 před Jančíkem a jak vypadá po něm. Něco jiného je můj mediální obraz.

Řada smluv z vaší doby je problematická... 
Dvanáct let je hrozně dlouhá doba, všechny věci se nemusí podařit. Je snadné napsat, že smlouva z doby Jančíka je špatná. 

Jaký máte program?
Chci aby Praha 5 byla opět dobrá adresa a aby na radnici byl řád. Já byl starostou osm let, za čtyři roky se teď vystřídali tři starostové a teď dokonce nemá Praha 5 žádného. Slibuju jediné, zjednodušení a stabilitu.

Nakandidujete jen do zastupitelstva, ale i do senátu.
Je to logické pokračování mé kariéry. Podporoval jsem kandidaturu mého předchůdce Škalouda, teď bych ho rád v Senátu vystřídal.

Co jste dělal po odchodu z radnice?
S kolegyní máme firmu na pleťové masky.

Komentáře

zpět na článek