metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Objevte nějaký zajímavý kousek. | foto: YBRKYBL.CZ

Studenti rozjeli netradiční bazar. ÝbrKýbl je Aukro, které si můžete osahat

  14:09
Pod tajemným názvem ÝbrKýbl se skrývá netradiční bazar oblečení, které jen tak v obchodech nekoupíte. Organizují ho studenti a konat se bude od pátku do soboty v nedávno otevřeném kulturním prostoru Podnik v budově Elektrických podniků na Vltavské.

„Oblečení u nás prodávají obyčejní lidé s neobyčejným šatníkem. Kromě oblečení od více než sto dvaceti prodejců tu bude pestrý doprovodný program – workshopy na výrobu šperků z PET lahví, peněženek z audiokazet nebo pásků z pneumatik od kol,“ přibližuje akci jedna z jejích organizátorek Lenka Kolářová, která studuje kurátorská studia na Fakultě umění a designu ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Nakupování on-line trvá moc dlouho

Nápad vychází především ze zkušeností studentů. „Chtěli jsme vybudovat alternativu k on-line bazarům, na kterých je prodávání často zdlouhavé. Tak jsme vymysleli pro prodejce efektivnější alternativu,“ říká pro deník Metro Kolářová.

ÝbrKýbl má i charitativní přesah – návštěvníci budou moci zakoupit „ýbrtašky“ tištěné v chráněné dílně BONA či ponožky pletené babičkami v centru pro seniory Elpida. Oblečení, které po akci nechtějí prodejci zpět, organizátoři předávají do Dobročinných obchodů Domova Sue Ryder.

Komentáře

zpět na článek