metro.cz
Parkování pro handicapované (ilustrační foto) | foto: freeimages

Parkovací místa handicapovaným v Praze pohlídají nová čidla

  17:03
Parkovací místa handicapovaným v Praze pohlídají nová čidla, do budoucna nahlásí i neoprávněné parkování. Mobilní aplikace propojená s čidly pomůže také najít volná parkovací místa v okolí. „Testovací provoz začne v září,“ informovala mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Barbora Lišková.

„Technologie nabízí do budoucna i další funkcionality, například napojení na městskou policii a hlášení neoprávněného parkování,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza s tím, že podobné technologie se používají v New Yorku.

Přežijí čidla krutou zimu?

V pilotním projektu od září budou čidla instalovaná na 12 parkovacích místech, která nejsou vázaná na konkrétní registrační značku. Díky propojení s mobilní aplikací pak handicapovaný řidič nebo osoba, která zdravotně postiženého poveze, najde nejbližší volné parkovací místo v okolí.

V pilotním provozu budou čidla testovaná na platformě Apple, v dalších fázích se počítá s aplikací pro všechny běžné typy mobilních zařízení. „Pilotní projekt má za úkol ověřit funkčnost technologie detekce parkovacího místa, propojení čidel se serverem a také životnost technologie v náročných zimních podmínkách,“ doplnil Nouza.

Komentáře

zpět na článek