metro.cz
Trať u nádraží Vyšehrad | foto: Jan Marek

Na Vyšehradě smetl rychlík drezínu, strojvůdce je zraněný

  23:00
V Praze na Vyšehradě se ve středu po desáté večer srazil rychlík Českých drah s pracovním strojem, zřejmě drezínou. Jeden člověk byl podle prvních zpráv zraněný.

V Praze na Vyšehradě se ve středu večer srazil rychlík Českých drah (ČD) s pracovním strojem, zřejmě drezínou. Provoz mezi pražských hlavním nádražím a Smíchovem na trati z Prahy do Berouna je přerušen. 

Podle prvních informací byl lehce zraněn strojvůdce vlaku. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. „Srážka se stala krátce po desáté hodině. Zatím je málo informací, pracovním strojem může být zřejmě nějaká drezína nebo třeba bagr na kolejích,“ uvedl Drápal. 

Policie kvůli vyprošťovacím pracím uzavřela Rašínovo nábřeží. „Policisté na místě odklánějí dopravu, u nehody jsou všechny složky záchranného systému,“ sdělila ČTK policejní mluvčí Jana Rösslerová. 

Podle webu Českých drah se omezení dotkne několika spojů, většina z nich pojede náhradní trasou mimo smíchovské nádraží. Výluka by měla trvat až do čtvrtečního rána, její délka ale závisí na průběhu vyšetřování a odstraňování nehody.

Komentáře

zpět na článek