metro.cz
Atmosféra v Ďolíčku | foto: ČTK

Praha 10 odmítá, že by chtěla zničit stadion Bohemians. Obvinil ji z toho magistrát

  14:46,  aktualizováno  17:09
Praha 10 chce podle magistrátu stadion fotbalistů Bohemians 1905 v Ďolíčku zbourat. Vyplývá to prý z posudku ceny pozemků pod stadionem, který chce radnice v rámci výměny získat od firmy Bohemians Real. Starosta Prahy 10 označil tvrzení magistrátu za fantasmagorii.

Ve zmíněném posudku se podle vedení Prahy píše, že „demolice bude stát milion korun a výstavba obchodních ploch a garáží na tomto místě na 397 milionů korun“. Informovali o tom dnes primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a radní Eva Vorlíčková (TOP 09). Magistrát chce nyní směnu zastavit a pozemky pod stadionem vykoupit přímo od majitele.

Radní se sejdou s majiteli stadionu

Praha 10 chce pozemek pod stadionem získat výměnou za sousední parcelu, která patří hlavnímu městu. Stadion a pozemek je oceněn na 109 milionů, stavební parcela hlavního města na 60 milionů. Rozdíl má firmě doplatit radnice. „Toto je naprosto nepřijatelný obchod ve prospěch neprůhledných firem,“ řekla Vorlíčková s tím, že pokud developer městskou parcelu získá, může tam postavit až osmipatrové domy.

Podle Vorlíčkové je jedinou cestou, jak stadion zachránit, pozemky nesměňovat, ale aby je vykoupilo přímo hlavní město. „Již jsem požádala o setkání se zástupci Bohemians Real,“ řekla. Firma dala klokanům minulý týden k 30. listopadu výpověď a radní chce nyní společnost ujistit, že pozemek město koupí. „Doufám, že Bohemians Real výpověď následně neuplatní,“ dodala.

Směnu musí posvětit magistrát

Radnice Prahy 10 na tiskové konferenci odmítla, že by chystala bourání stadionu. Ten prý chtěla zachovat vždy a pracovala na tom roky. Tvrzení magistrátu označil starosta Bohumil Zoufalík za aprílový žert a účelové tvrzení TOP 09. „Kdyby to nebylo tak vážné, tak je to úsměvné. Lidsky mě Tomáš Hudeček zklamal. To, že je popleta a ňouma, to mi nevadí, ale dnes udělal faul. Toto je politická lumpárna. Praha 10 chce Ďolíček proto, aby se tam hrál fotbal. Tečka!“ řekl Zoufalík.

Zoufalík rovněž uvedl, že chybu udělal magistrát, který 45 dní nereagoval na žádost Prahy 10, aby směnu projednal - cena přesahuje hranici 50 milionů, proto nestačí rozhodnutí radnice a musí směnu schválit magistrát. Zástupce klubu Dariusz Jakubowitz na konferenci uvedl, že klokani jednají s radnicí o pronájmu stadionu na 45 let.

Komentáře

zpět na článek