metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Bydlení (ilustrační foto) | foto: freeimages

Odmítli golf, teď Klánovičtí brojí v referendu proti developerovi

  16:43
Chystaný rezidenční projekt Villa Park Klánovice sice nese název této městské části, leží ale v Horních Počernicích. Obyvatelé Klánovic odmítají, aby auta nových majitelů domů zahltili jejich silnice.

Až budou 10. a 11. října Pražané volit své nové zastupitele a senátory, Klánovické čeká ještě jedno důležité rozhodování. V referendu se totiž vyjádří k tomu, jestli jejich silnice mají zahltit auta těch, kteří se nastěhují do nové rezidenční čtvrti.

Po pěti letech další referendum. Řeknou lidé NE výstavbě?

Projekt, který budí tolik vášní, se jmenuje Villa Park Klánovice, ovšem se samotnými Klánovicemi nemá nic společného. Celá plánovaná výstavba rakouské developerské společnosti UBM se totiž nachází na území Horních Počernic, vyrůst tam má až 122 domů. To by prý znamenalo 250 aut v ranní špičce v ulicích K Rukavičkárně, Krovova, Boušova a Lovčická a hlavně na Slavětínské.

Projekt podporuje počernická radnice a konání klánovického referenda odmítá. „Snaha Horních Počernic odepřít právo klánovickým občanům se k této otázce vyjádřit mě pobuřuje. Jsme snad v jejich očích druhořadí občané Prahy?“ hřímá starosta Klánovic Petr Soukup. Bude to skoro po pěti letech další referendum, ve kterém Klánovičtí budou moci ovlivnit kvalitu životního prostředí ve své čtvrti.

Na žlutě vyznačených pozemcích v Hornopočernickém katastru mají vyrůst desítky nových domů.

Angažované Klánovice

Už před pěti lety řekli obyvatelé v referendu jasné NE

  • V listopadu 2009 se Klánovičtí vyslovili proti záměru na výstavbu golfového hřiště.
  • K urnám přišlo tehdy přes 60 procent voličů. Čtyři pětiny z nich řekly NE.
  • Zastánci golfu se sice obrátili na soud, ten však rozhodl,  že referendum je platné.

Komentáře

zpět na článek