metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Ochranné sítě u golfového hřiště v Hodkovičkách. | foto: Metro.cz

Pozor na golfové míčky. Ploty podél cyklostezky v Hodkovičkách jsou děravé a telefon nefunguje

  7:00
Podél golfového hřiště v Hodkovičkách vede frekventovaná cyklostezka. Je lemovaná ochrannou sítí, která má zabránit zraněním lidí na stezce. Síť je však potrhaná a nefunkční. Největším překvapením ovšem je, že zřizovatelem sítí chránících před golfovými míčky je magistrát.

„Odbor městského investora postavil tyto ochranné sítě společně s cyklostezkou kvůli bezpečnosti,“ říká Filip Jettmar z golfu v Hodkovičkách. „S námi nic nekonzultovali. Sítě jsou na pozemku magistrátu, údajně je problém svěřit nám je do správy,“ podotkl. Podobná cyklostezka přitom vede i kolem golfového hřiště u Libeňského mostu. Tady ale peníze z městské kasy nejsou na provoz sítě potřeba. „Ochranné ploty si spravujeme sami,“ říká Martin Fučík z golfového hřiště na Rohanském ostrově.

Nápravy se nedovoláte

Kontakt na Odbor městského investora nefunguje.

Ochranné sítě u golfového hřiště v Hodkovičkách.

Kdo by chtěl navíc v Hodkovičkách upozornit na nedostatky, má smůlu. „V případě poškození volejte Odbor městského investora, +420 236 004 522,“ upozorňuje cedule na sloupu. Číslo ale nefunguje. „Ceduli vyměníme v rámci chystaných oprav. Jde o telefonní číslo, které zaniklo kvůli nedávné reorganizaci úřadu,“ uvedla pro deník Metro mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Podle ní je připravena kompletní výměna sítí nebo jejich zdvojení, budou opraveny do jara. Nápravu navíc komplikuje i umístění plotu. „Vše je potřeba přizpůsobit požadavkům vodoprávní legislativy,“ dodává Hrubá. 

Nebezpečné golfové míčky?

Pravidla golfu jasně vymezují parametry míčku.

  • Počáteční rychlost míčku nesmí překročit 76,2 metru za sekundu.
  • Pro zajímavost – průměrná rychlost střely ze zbraně ráže 9 mm je při výstřelu 340 metrů za sekundu.
  • Míček nesmí v průměru doběhnout ani doletět dále než 256 metrů.
  • Hmotnost míčku nesmí být větší než 45,93 gramu. Těžší míček by mohl doletět dál.

Komentáře

zpět na článek