metro.cz
Tenhle strážník vám v případě potřeby bude pendrek platný. | foto: Metro.cz

Budu v každé ulici v Praze 5, slibuje strážník v kontroverzní kampani

  9:00,  aktualizováno  13:45
Chtě nechtě byla městská policie zatažena do předvolebního boje. V ulicích Prahy 5 za jednu ze stran agitují figuríny strážníků. V tomto případě prý o porušení zákona nejde, podle čtenáře se ale stejný kandidát dopouští denně přestupku, protože nechává své stranické vozy parkovat na chodníku.

Přestože figuríny, které v úterý zaplavily ulice Prahy 5, připomínají spíše náborovou kampaň pražských strážníků, jde o kampaň volební. Stojí za ní Jan Skalický (Pro Prahu), který chce být starostou pětky a panáčky v uniformě chce upozornit na nutnost posílení strážníků v této části metropole. „Strážníci musí být v ulicích vidět a městská část musí zajistit, aby se zde lidé cítili bezpečně. To se v posledních letech bohužel neděje,“ uvedl.

Dobré úmysly, ale kandidát slibuje nemožné

Metro.cz se zeptalo také městské policie, zda jí tento způsob kampaně vadí. Mluvčí Irena Seifertová nechala věc prošetřit právním odborem, zákon prý porušen nebyl. To by se stalo jen tehdy, pokud by někdo stejnokroj strážníka nosil neoprávněně. Evidentně ale ze zatažení do volební kampaně strážníci nadšení nejsou.

„Otázku zda jednáním některé osoby mohlo zároveň dojít k zásahu do pověsti městské nebudeme s ohledem na probíhající předvolební kampaň jakkoliv komentovat,“ sdělila mluvčí Seifertová. Problém tak je už spíše jen v tom, že Skalického slib - mít strážníka v každé ulici pětky - je jen zbožným přáním. V této městské části je totiž přes 500 ulic, strážníků tu působí jen lehce přes stovku. Tabulkově by jich tu bylo třeba 135.

Auta Skalického parkují na chodníku

Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
  • Pokud by se chtěli strážníci za zneužití své uniformy do volební kampaně pomstít, mají podle čtenáře Davida Diessnera výbornou možnost. „Každý den je v ulici Ostrovského před Ženskými domovy na chodníku zaparkováno jedno a někdy i dvě vozidla Škoda Citigo, kterými si zde kandidát Jan Skalický dělá reklamu na úkor přestupku,“ upozorňuje Diessner.
  • Politik se proti nařčení z dopravního přestupku ohradil. „Auta volebního týmu rozhodně nestojí na chodníku jako reklama, ale z důvodu nakládky a vykládky materiálu, jelikož je nákladní výtah z této strany budovy a je tam i nájezd na chodník, aby byla možná manipulace se zbožím. V budově Ženských domovů máme volební štáb a z toho důvodu je zde velká frekvence pohybu těchto vozidel," uvedl Skalický.

Komentáře

zpět na článek