metro.cz
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

Magistrát nepotvrdí správnost smlouvy o směně stadionu Bohemians

  17:52
Majetkový odbor pražského magistrátu nepotvrdí správnost smlouvy Prahy 10 o směně stadionu Bohemians 1905 ve Vršovicích. Rada města totiž nesouhlasí s jejím vkladem do katastru nemovitostí, uložila odboru správnost smlouvy nepotvrdit. Bez souhlasu úřadu ale vklad nelze podat a pozemky nemohou změnit majitele. Místo směny rada doporučuje koupi, majitel ale s prodejem napřímo nesouhlasí.

„My jsme jim doporučili změnu oznámeného záměru, aby přímo odkoupili stadion Ďolíček, nicméně oni si schválili směnu. Ale my ze zákonných důvodů vklad do katastru nemůžeme posvětit,“ vysvětlila radní Eva Vorlíčková (bezpartijní, dříve TOP 09). Smlouvu Praha 10 a společnost Bohemians Real uzavřely 8. října.

Tohle se ještě nestalo. Je smlouva platná, nebo ne?

Podle Vorlíčkové zastupitelstvo Prahy 10 mělo usnesení, kterým rozhodlo o směně, revokovat a začít s majitelem znovu jednat. Jestli je za současné situace smlouva platná, nebo není, nechce Vorlíčková spekulovat. „Taková situace v Praze ještě nikdy nenastala,“ dodala Vorlíčková. Praha 10 již dříve uvedla, že smlouva vejde v platnost v okamžiku převodu stadionu do majetku městské části a souvisejícího zápisu do katastru nemovitostí.

Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo výměnu fotbalového stadionu na posledním jednání před komunálními volbami 2. října. Pro návrh usnesení bylo 22 zastupitelů, proti čtyři, dva se zdrželi. Nehlasovalo osm lidí, z nichž pět bylo omluvených. O získání stadionu městská část jedná už od roku 2011. Stadion a pozemek je oceněn na 109 milionů, sousední stavební parcela v majetku hlavního města na 60 milionů. Rozdíl má firmě doplatit radnice. V srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu výpověď, městská část připravila nájemní smlouvu na 20 let za korunu ročně, která vstoupí v platnost směnou majetku.

Komentáře

zpět na článek