metro.cz
Zbyněk Passer | foto: Pro Prahu

Koloděje asi čekají nové volby, zastupitelé TOP 09 rezignovali

  8:25
Prahu-Koloděje nejspíš čekají nové volby. Tři ze sedmi zastupitelů totiž rezignovali. Zákon přitom požaduje, aby jich zůstalo nejméně pět. „TOP 09 odstoupila i s náhradníky,“ řekl včera večer její volební lídr Vladimír Mužík. Dosud Koloděje vedl starosta Zbyněk Passer (Pro Prahu).

„Po volbách jsme iniciovali jednání s takzvanou koalicí vedenou starostou Passerem o obsazení úřadu a programových prioritách. Nejsme ale schopní se dohodnout,“ vysvětlil Mužík. Ustavující zastupitelstvo mají Koloděje vyhlášené na pátek 7. listopadu.

Podle Mužíka se zbývající čtyři zastupitelé musí sejít, nemohou ale zvolit starostu a začít plně fungovat. Provizorium, kdy bude městkou část vést dosavadní starosta, bude trvat až do předčasných voleb. TOP 09 získala v komunálních volbách tři mandáty. Dva zastupitele má hnutí Pro Prahu starosty Passera a po jednom TJ Slavoj Koloděje a Sdružení závislých.

Passer vedl kandidátku hnutí Pro Prahu

Dosud bylo složení zastupitelstva Prahy-Kolodějí poměrně pestré - Passer za Šanci pro Koloděje, místostarosta Zdeněk Kovář a Jiří Michl za SDH Koloděje, jeden zástupce za hnutí Občané Koloděj, jeden ze Sdružení angažovaných kolodějských občanů, jedna nezávislá a právě Mužík z TOP 09.

Zbyněk Passer vedl kandidátku hnutí Pro Prahu do zastupitelstva hlavního města, do předvolební kampaně investovalo hnutí asi 13 milionů korun. Mandát ale nezískalo, volilo jen jen 2,39 procenta občanů hlavního města.

Komentáře

zpět na článek