metro.cz

Dalších 8 fotografií v galerii
Nový stánek Prague City Tourism za Návlavském náměstí | foto: PCT

Ze zrušeného stánku s občerstvením je nové informační centrum pro turisty

  12:00
Na Václavském náměstí se otevřelo nové infocentrum. Sídlí v jednom ze zrušených stánků s občerstvením. „Otevřené je od 10 do 18 hodin,“ uvedla mluvčí Pražské informační služby - Prague City Tourism Kateřina Bártová. Na náměstí je v současné době 12 stánků. Tři zůstávají prázdné, čeká se na rozhodnutí soudu o jejich odstranění.

Infocentrum stojí u ústí Štěpánské ulice. „Turistické infocentrum na Václavském náměstí je již šestým oficiálním informačním centrem hlavního města Prahy. Právě zde oficiální turistické centrum dlouho chybělo,“ uvedla ředitelka PIS - PCT Nora Dolanská. Další turistům slouží v budově Staroměstské radnice, v Rytířské ulici, v Malostranské mostecké věži a dva informační stánky jsou na Letišti Václava Havla.

Provozovatelé starých stánků odmítali prodej ukončit

Návrh stánku s občerstvením

Návrh stánku s květinami

Nyní je stánků po obvodu náměstí 12. V pěti z nich se prodává rychlé občerstvení, ve dvou jsou trafiky a jeden funguje jako květinářství a z jednoho je nové inforcentrum, zůstávají zatím také tři uzavřené. Koncem září zmizel stánek z rohu Jindřišské ulice.

Původně bylo na Václavském náměstí stánku 23, Praha se ale rozhodla vyměnit prodejny i jejich provozovatele. Ke konci roku 2012 proto ukončila většinu nájemních smluv. Provozovatelé odmítali prodej ukončit a Praha se s nimi kvůli nezaplacenému nájmu a poplatkům doteď soudí. Po rozhodnutí soudu je magistrát odstraní.

Takhle mohly vypadat nové stánky

Město si původně vybíralo hned z několika návrhů

Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.

První nové stánky z dílny Cigler Marani Architects měly na náměstí stát už loni. Pražští památkáři ale neschválili jejich vzhled a Praha kvůli tomu radou schválenou zakázku za 44,2 milionu korun bez DPH nevypsala.

Komentáře

zpět na článek