metro.cz
Krádež auta (ilustrační foto) | foto: freeimages

Policie zadržela údajně organizovanou skupinu zlodějů aut v Praze

  13:34
Kriminalisté zadrželi údajně organizovanou skupinu zlodějů aut, která kradli zejména v Praze 4 a 10. Skupina tvořená devíti lidmi, kteří se různě obměňovali, se zaměřovala hlavně na vozy Škoda. Podle policistů jich ukradli více než 100 a způsobili tak škodu za 30 milionů korun. „Toto číslo ale není konečné, protože detektivové identifikují další a další odcizené vozy, kterých bude podle odhadu 150 až 180,“ sdělil dnes policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté se případem zabývali od února. Podle nich byla skupina dobře organizovaná a všichni její členové měli přesně rozdělené úkoly. Jedni prý vozy kradli, druzí hlídali okolí, další rozebrali auta na díly a poslední člen je měl prodávat.

Ukradená auta rozebírali ve trojicích

„V případě, že některý z členů skupiny vypadl, byl například zadržen policií, byl okamžitě nahrazen někým jiným, aby skupina mohla fungovat dál,“ popsal fungování skupiny Daněk. Podle něj ukradená auta rozebírali většinou tři lidé najednou, přičemž jeden se věnoval přední části, druhý zadní a třetí demontoval interiér. Tímto způsobem se jim prý podařilo rozebrat vůz maximálně do pěti hodin. Mluvčí také doplnil, že skupina kradla zejména auta zaparkovaná na ulicích nebo parkovištích u nákupních center a dokázala je otevřít a nastartovat během 40 vteřin.

Při prohlídkách bytových i nebytových prostor u podezřelých policisté našli vedle několika stovek náhradních dílů i peníze, drogy nebo zbraň. Objevili rovněž flétnu za téměř 400 tisíc korun, která byla podle mluvčího ukradena spolu s jedním autem. Patřila do majetku Národního divadla a bude vrácena zpět hudebníkovi, který o ni přišel, dodal mluvčí. Členy skupiny kriminalisté obvinili z krádeže, kterou páchali jako organizovaná skupina. Za to jim v případě odsouzení hrozí až osm let vězení.

Komentáře

zpět na článek