metro.cz
Senátor Milan Pešák | foto: ČTK

Prodej pozemků v Praze 11 se dotkne i parlamentu. Policie chce stíhat senátora Pešáka

  8:48
Policie žádá horní komoru o vydání senátora ODS Milana Pešáka. Chce ho stíhat za podíl na údajně nevýhodném prodeji majetku v Praze 11, kde byl dříve zastupitelem. Informaci o tom přinesla Česká televize. Jde podle ní o prodej pozemků v roce 2010. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) už v této věci obvinili 40 lidí. Pešák televizi řekl, že se cítí nevinný a na hlasování si už nepamatuje.

Podle policie se společně s dalšími 39 zastupiteli v roce 2010 podílel na nevýhodném prodeji například pozemků v pražských Roztylech a parcel v okolí ulice Stříbrzkého. „Cítím se šikanován za svá politická rozhodnutí,“ řekl televizi senátor, o jehož vydání by podle televize měla horní komora rozhodovat zhruba za měsíc.

Podle policie vznikla škoda za 20 milionů korun

„Vyšetřování je vedeno pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku, kdy škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba 20 milionů korun,“ řekl veřejnoprávní televizi mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Pešák byl do Senátu zvolen právě za Prahu 11, a to v roce 2010, takže mandát mu vyprší za dva roky.

Senát zatím naposledy hlasoval o vydání některého ze svých členů loni v říjnu, odmítl vydat bývalou primátorku Frýdku-Místku a tehdejší senátorku Evu Richtrovou (ČSSD). Policie ji chtěla stíhat za to, že spolu s radními před čtyřmi lety schválila údajně předražené zakázky na hloubení a čištění příkopů. Senát dosud vydal ke stíhání sedm svých členů, šestkrát byl proti.

Komentáře

zpět na článek