metro.cz
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

Výpověď Bohemky ze stadionu Ďolíček byla prodloužena do konce roku

  11:21
Vršovičtí klokani se zatím ze svého stadionu stěhovat nemusejí. Výpověď nájemní smlouvy byla prodloužena do konce roku. Informoval o tom ředitel klubu Bohemians Praha 1905 Ladislav Valášek v rozhovoru pro deník Sport.

Někdejší Dannerův stadion, který byl postaven ve 30. letech a pro který se vžilo označení Ďolíček, chtěla získat městská část směnou za vedlejší pozemky, na nichž je v současné době parkoviště. Město by v takovém případě mělo vlastníkovi stadionu ještě doplatit 59 milionů. Magistrát se ale postavil proti této transakci, jelikož požaduje přímé vykoupení stadionu a pozemků pod ním. Podle zástupců končící rady Prahy 10 ale majitel stadion nechce prodat a směna je tak jedinou možností.

Do spletité situace vstoupily komunální volby a čeká se, jak se k dění okolo vršovického stadionu postaví nová rada magistrátu a nové síly na radnici v Praze 10. Bohemácké vedení věří, že se do té doby podaří jednání dotáhnout do konce. Již dříve musel klub opustit svůj stadion na dva roky a usídlit se v sousedním Edenu, proti tomu ale silně fanoušci protestovali a bojkotovali domácí zápasy. Teď azyl klokanům předběžně přislíbila Praha 3 na stadioně Viktorie Žižkov. „Nic nehledáme, s nikým nejednáme,“ řekl Valášek deníku Sport.

Komentáře

zpět na článek