metro.cz
Film Into The Mind | foto: outdoorfilms.cz

V Praze začal festival outdoorových filmů. Nabízí 95 filmů z jednadvaceti zemí

  17:27
Prvními projekcemi začal dnes vpodvečer v kině Atlas mezinárodní festival outdoorových filmů. Vrcholí tak přehlídka, která byla zahájena 3. října v Ostravě a od té doby zavítala do čtyř desítek měst. Její 12. ročník zakončí 6. července tradičně v kině Lucerna předání cen.

Program nabízí ve čtyřech sekcích celkem 95 filmů z jednadvaceti zemí, na řadě míst ho obohatily besedy, výstavy a koncerty. Jednotlivé kategorie se zaměřují na cestopisné filmy, filmy z vodáckého prostředí či s horskou tematikou. Soutěží také snímky zachycující extrémní sportovní výkony.

I letos festival zavítal na Luční boudu v Krkonoších

V kině Atlas budou tyto snímky hostovat do 29. listopadu, v malém sále kina Lucerna od 1. do 5. prosince. Doprovodný program v metropoli zajistí čestný host Jaromír Štětina, který se tu 4. prosince podělí o zážitky z cest a reportáží nejen z Afghánistánu, mluvit bude i o začátcích českého raftingu.

I letos festival zavítal na Luční boudu v Krkonoších, na Slovensku navštívil Žilinu a Liptovský Hrádek, od 28. do 30. listopadu bude hostem v sibiřském městě Velikij Ustjug, kde se koná přehlídka podobných snímků. Předsedou poroty, v níž je i režisér Karel Janák, je portugalský cestovatel, spisovatel a dokumentarista António Pedro Noble.

Více informací o programu naleznou zájemci na webu www.outdoorfilms.cz.

Komentáře

zpět na článek