metro.cz
Park Folimanka | foto: prahazelena.cz

Praha 2 chce nízkoprahový klub pro puberťáky, kteří se poflakují v parcích

  13:31
Druhá městská část zvažuje zřízení nízkoprahového centra pro mládež, jež by poskytovalo pobytové či terénní služby prostřednictvím volnočasových aktivit. Tříměsíční výzkum ukázal, že je takové zařízení v oblasti potřeba. Má sloužit jako prevence záškoláctví, drobné kriminality nebo experimentování s drogami. Zatím ale není jasné, kde bude a kdo ho bude zřizovat.

Podle radní Prahy 2 pro sociální oblast Alexandry Udženiji (ODS) se mladí lidé scházejí především v částech parků Folimanka, Bezručovy sady nebo v okolí dětského hřiště U Vodárny. „Děti a mladí lidé, kteří tam tráví svůj volný čas, se nezřídka dostávají do konfliktu s okolím. A jejich chování často ohrožuje i je samotné,“ uvedla radní.

V klubu nebudou drogy, alkohol a agrese

Terénní pracovníci služby Streetwork Beztíže zkoumali potřebnost centra od července do září letošního roku. „Z průzkumu vyplývá, že v naší městské části chybí nízkoprahové zařízení, které by nabídlo otevřený bezpečný prostor bez drog, alkoholu a agrese, zaručovalo by anonymní a bezplatný vstup,“ doplnila Udženija.

Kdo bude plánované centrum provozovat, zatím není jasné. Podle zástupce starostky Václava Vondráška (ODS) městská část osloví místní neziskové organizace. Některá z nich by pak mohla pro městskou část tuto sociální službu zajišťovat.

Komentáře

zpět na článek