metro.cz
Supermarket Tesco ve Smíchovské tržnici | foto: Google Street View

Tesco ve Smíchovské tržnici se zavírá. Zaměstnanci vyhlásili stávkovou pohotovost

  11:19
Odbory obchodního řetězce Tesco v ČR vyhlásily stávkovou pohotovost, připravují krizový scénář. Společnost plánuje v ČR uzavřít supermarket na náměstí 14. října. O práci přijde po uzavření tohoto obchodu a dalšího hypermarketu v Ústí nad Labem podle odborářů 102 lidí. Jako důvod uzavření prodejen společnost uvádí silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodnou polohu obchodů. Informovala odborová organizace Tesca. Společnost má v Česku téměř 14 tisíc zaměstnanců.

Zpráva o propouštění v ČR podle odborářů přichází jen pár dní poté, co nový šéf britského Teska Dawe Lewis představil rozsáhlý ozdravný program po skandálu v Anglii. Program zahrnuje omezení investic, uzavírání prodejen, snižování stavů, restrukturalizaci a možný prodej zahraničních aktivit.

„Požadujeme jasné informace a odpovědi, jak se nás situace po skandálu v Anglii dotkne. Co to znamená pro zaměstnance v ČR a na Slovensku. Ústecké a pražské Tesco mohou být jen prvním signálem, i když jsme v černých číslech,“ uvedl zástupce odborových organizací Tesco Ivan Předinský. Odbory požadují pro propuštěné zaměstnance sociální program, šestiměsíční odstupné pro postižené zaměstnance a pro zaměstnance, kteří sami pečují o děti, odstupné dvanáctiměsíční.

Komentáře

zpět na článek