metro.cz
Koupaliště Lhotka | foto: koupalistepraha.cz

Radnice Prahy 4 chystá studii rekonstrukce koupaliště na Lhotce

  9:31
Radnice Prahy 4 chystá studii rekonstrukce koupaliště na Lhotce. Ta by měla určit, co je potřeba v areálu opravit či vybudovat. Informoval o tom místostarosta Jan Petr (TOP 09). Koupaliště loni koupilo tehdejší vedení radnice od soukromého vlastníka za zhruba 50 milionů korun. „Nejde pouze o rekonstrukci vodní plochy, ale je třeba opravit i zázemí koupaliště,“ řekl Petr.

V první fázi chce městská část nechat opravit samotnou nádrž s vodou. Poté chce zrekonstruovat šatny a vybudovat další zázemí pro návštěvníky. Co a kde přesně bude, by měla určit právě projektová studie. „Jsou tam například objekty, kde ještě nedávno přespávali bezdomovci. To se bude muset vše opravit,“ řekl Petr.

Kdy se s opravami začne a na kolik vyjdou, zatím není jasné. „Předpokládám, že to bude v řádu jednotek milionů. Bohužel se ale domnívám, že pod deset milionů se nevejdeme,“ řekl místostarosta s tím, že až bude studie hotova, městská část osloví vedení Prahy 12. „Určitě s nimi budeme jednat o případné spolupráci, koupaliště je na hranici našich městských částí a budou jej využívat i lidé z Prahy 12,“ dodal.

Koupaliště koupila Praha 4 od firmy Eco-Investment, která jej koupila v roce 2005 od státu. Místní obyvatelé řadu let protestovali proti jeho uzavření a stavbě obytných domů, které tu tehdejší majitel chtěl vystavět.

Komentáře

zpět na článek