metro.cz
Záchranáři na I.P. Pavlova | foto: Jan Opluštil

Praha kvůli sporům pošle na záchranku personální a finanční audit

  11:53,  aktualizováno  12:41
Praha pošle na záchrannou službu personální a finanční audit, který má prověřit tři poslední roky fungování příspěvkové organizace. Rozhodla o tom dnes rada města. Vedení záchranné služby několik týdnů opětovně řeší spory se zaměstnanci.

Spor s nemocnicemi

  • Záchranná služba, která má kolem 500 zaměstnanců, se letos stala předmětem zájmu médií také při sporu s nemocnicemi ohledně předávání pacientů.
  • Záchranáři v Praze denně zasahují zhruba u 300 případů.

Ředitel záchranky Zdeněk Schwarz potvrdil, že o auditu ví. Podobná kontrola se odehrála v minulosti, podle něj žádné pochybení nezjistila. „Doufám, že audit minimálně ověří, jaká je pravda, a že revolucionáři nás obvinňují neprávem,“ dodal ředitel.

Zaměstnanci záchranné služby v uplynulých týdnech několikrát uvedli, že nejsou spokojeni s pracovními podmínkami. Mluvili mimo jiné o obhroublém jednání a vyhrožování. Na problémy přišli upozornit i na prosincové zasedání zastupitelstva. Vedení záchranářů jejich argumenty rezolutně odmítlo. Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) na konci roku řekl, že bude s oběma stranami jednat, pokusí se být mediátorem a najít řešení.

Komentáře

zpět na článek