metro.cz
Česko posílá na Ukrajinu humanitární pomoc. | foto: ČTK

Holínky, svítilny a spacáky dorazí na Ukrajinu i z Prahy. Město schválilo humanitární pomoc

  12:58
Hlavní město se připojí k humanitární pomoci východní Ukrajině. Do boji zmítané země pošle čisticí a desinfekční prostředky a nářadí. Rozhodla o tom dnes rada města. Česko v uplynulých dnech doručilo na Ukrajinu 40 tun materiálu.

Podle seznamu, který odsouhlasili radní, poputuje na Ukrajinu také několik tisíc kusů spacích pytlů, karimatek a matrací, ale i prostěradla, postele, svítilny, holínky, krumpáče, košťata a lopaty. Hodnotu pomoci rada nevyčíslila. Kdy a ke kterému konvoji se Praha připojí, není z podkladů pro radu jasné.

Pomoc pro obyvatele, kteří museli kvůli konfliktu opustit své domovy, organizuje ministerstvo zahraničí a Hasičský záchranný sbor spolu s ČČK, společností Člověk v tísni a Správou státních hmotných rezerv. Od loňského roku poskytla Česká republika na různé formy humanitární pomoci Ukrajině zhruba 100 milionů korun - na přímou materiální pomoc, na zdravotnickou péči či pobyty pro ukrajinské děti. O uvolnění dalších peněz podle konkrétních potřeb ukrajinských obyvatel bude jednat vláda.

Komentáře

zpět na článek