metro.cz
Nuselský most | foto: Matěj Hrabánek

Od neděle budou opravovat Nuselský most. Uzavřen má být vždy jeden jízdní pruh

  10:58,  aktualizováno  15:38
Oprava Nuselského mostu bude pokračovat už od neděle 1. března. „Nejprve se uzavře pravý jízdní pruh z Pankráce do centra, poté v opačném směru. Po celou dobu budou zachovány nejméně dva jízdní pruhy pro oba směry,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Celá rekonstrukce by měla být dokončena příští rok.

Motoristy čeká další etapa oprav Nuselského mostu, které začaly v roce 2013 výměnou osvětlení a rekonstrukcí středního dělicího pásu. Loni správa komunikací vyměnila povrch prostředních a levých jízdních pruhů. „Celou rekonstrukci rozdělujeme do více etap, abychom zachovali potřebnou průjezdnost,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.

Od soboty 28. února začnou dělníci upravovat předmostí Nuselského mostu, výměna povrchu vozovky v pravém pruhu do centra a přilehlého chodníku začne hned od neděle 1. března. Po dokončení prací se opravy přesunou na pravý jízdní pruh ve směru z centra. Rekonstrukce čeká také mostové opěry a vnější plášť.

Současná oprava je generální rekonstrukcí více než čtyřicetiletého mostu. Variantou k této klíčové dopravní stavbě má být v budoucnu nové metro D z náměstí Míru do Písnice. Nuselský most je 485 metrů dlouhý a v nejvyšším bodě nad údolím má výšku 42,5 metru. Dostavěn byl v roce 1973, v každém směru tři jízdní pruhy a v jeho tubusu jezdí metro.

Komentáře

zpět na článek