metro.cz
Informační středisko Pražské informační služby v Rytířské | foto: praguewelcome.cz

Můžu navštívit ten Disney kostel? Turisté se ptají na nečekané věci

  6:18
Je Karlův most jenom jeden? Nevíte, kde tu koupím vycpaného jelena nebo alespoň kance? Na takové a podobné dotazy se chodí turisté ptát do informačních kanceláří Prague City Tourism - dříve Pražská informační služba.

Samozřejmě, že turisté mají i běžnější dotazy – ptají se na vstupenky na kulturní akce, na dopravu po Praze i na spoje mimo město, na adresy obchodů a restaurací.

„Celkem jsme loni v našich informačních centrech zodpověděli 608 tisíc dotazů. Turisté se ale ptají i na praktické věci, jako jsou úschovny zavazadel, výše spropitného, cena za taxi,“ říká ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Návštěvníci města si do center ale také občas chodí postěžovat. Nejvíc na revizory, že byli třeba neprávem pokutováni, na to, že je ošidili ve směnárně, a někdy i na to, že v Praze chybí nápisy v angličtině nebo směrovky.

Kuriózní dotazy turistů v Praze

V cizím městě, v jiné kultuře a na jiném kontinentě mohou turisty zajímat různé věci. Někdy překvapí i zkušené zaměstnance Prague City Tourism.

  • Můžeme jet z Hlavního nádraží metrem do Vídně?
  • Co je to PIN kód? V Izraeli máme kreditní karty, na kterých je PIN napsaný na zadní straně karty.
  • Mám bus z Florence ve tři ráno, co myslíte, že mám dělat? Mám přespat někde venku před nádražím?
  • Můžu navštívit ten Disney kostel? (míněn je Týnský chrám)
  • V kolik hodin zítra začíná japonské loutkové divadelní představení v Maďarském kulturním centru, které pořádá Polský institut?

Komentáře

zpět na článek