metro.cz

Dalších 6 fotografií v galerii
Hasiči likvidují požár plechového skladu v Malešické ulici, při němž uhořeli dva bezdomovci. | foto: HZS Praha, Leoš KučeraMetro.cz

Dva bezdomovci uhořeli při požáru skladu v Malešicích, dalších sedm se zachránilo

  10:38
Při požáru plechového skladu v Malešické ulici v Praze 3 dnes v noci uhořeli dva bezdomovci. „Oheň vznikl zřejmě z nedbalosti, hasiči příčinu prošetřují,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Nevylučují zatím ani možnost, že objekt někdo úmyslně zapálil.

Policisté a hasiči se o požáru dozvěděli přibližně jednu hodinu po půlnoci. Hořela část plechového skladu v demolici, kterou obývala skupina bezdomovců. „Policisté spolu s hasiči evakuovali z objektu sedm lidí,“ sdělila pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Od nich se zároveň dozvěděli, že uvnitř ještě někdo zůstal. Požár však byl již tak rozsáhlý, že hasičům nedovolil do skladu vstoupit.

„Po uhašení požáru našli hasiči dvě ohořelá lidská torza,“ uvedla mluvčí Pavlína Adamcová. Martínková doplnila, že jde podle prvotních informací o ženu narozenou v roce 1960 a muže narozeného v roce 1971. Policisté případ vyšetřují a dnes dokončí ohledání místa. Uskuteční se také pitva.

Komentáře

zpět na článek