metro.cz
Mladí fotbalisté v akci | foto: Sparta Praha

Mladí fotbalisté Sparty budou hrát se slavnými kluby z Evropy

  10:46
Chelsea, Atletico Madrid, Galatasaray Istanbul, Lazio Řím. Jména, která zvednou tep každému fotbalovému fanouškovi. Sparta o konfrontaci s nimi bojuje každý rok v evropských pohárech, její žáci se na atraktivní soupeře můžou těšit už letos. S trochou štěstí jim totiž los za soupeře určí tyto elitní kluby v rámci turnaje Fotbalem pro přátelství.

„Doufáme, že se potkáme s co nejvíce soupeři tohoto kalibru, i když souboje se Slovanem Bratislava, nebo Rapidem Vídeň by mohly být také zajímavé,“ usmívá se Roman Mrázek, který trénuje fotbalisty pražské Sparty. Jsou to právě letenští žáci, kteří budou reprezentovat v červnu Česko v prestižním turnaji Fotbalem k přátelství. V Berlíně se představí 11 hráčů ve věku
12-14 let, které doplní trenér a fyzioterapeut. Českou výpravu navíc doprovodí i stejně starý chlapec v roli sportovního novináře.

Akce se zúčastní 24 evropských a asijských týmů, které nejprve změří síly v základní skupině, po níž ty nejlepší postoupí do vyřazovací fáze. Hrát bude šest hráčů v poli a brankář, tedy jako v malé kopané. Ambasadorem letošního třetího ročníku je fotbalová legenda Franz Beckenbauer. Ten mladé hráče vyzval k toleranci a vůli pochopit názor druhého. „Pomůže to vytvořit ze světa ještě lepší místo k životu,“ řekl.

Komentáře

zpět na článek