metro.cz
Turisté ráno marně čekají na apoštoly. | foto: Daniela Pelclová

Na Velikonoce přijede do Prahy kolem 220 tisíc zahraničních turistů

  11:02
Na Velikonoce přijede do Prahy kolem 220 tisíc zahraničních turistů, tedy zhruba stejně jako loni. Odhaduje to Pražská informační služba (PIS). „O Velikonocích do Prahy přijíždějí hlavně Evropané,“ uvedla dnes ředitelka PIS Nora Dolanská. Nejspíš opět přibude Němců, Italů, Slováků a Poláků, v případě Ruska však zatím žádný pozitivní obrat očekávat nemůžeme, přestože se u nich Velikonoce slaví celý týden,“ dodala Dolanská.

Z mimoevropských států jsou z hlediska počtu velikonočních příjezdů významní pouze turisté ze Spojených států, uvádí PIS. Volný čtvrtek a pátek mají v Mexiku, pátek v Brazílii. Meziročně by se měl zvýšit i počet návštěvníků z Jižní Koreje. „V Asii se jinak Velikonoce, s výjimkou různých menšin, prakticky neslaví, tudíž tamní obyvatelé nemají v tyto dny volno. Pouze v Číně slaví ve stejném termínu jako naše Velikonoce 5. dubna svátek Qingming, který je obdobou našich Dušiček,“ uvedla Dolanská.

Velikonoční trhy a doprovodný program láká v Praze turisty zejména na Staroměstské a Václavské náměstí. Velikonoce letos připadají na tento víkend a pravoslavné na příští, takže se návštěvnost proti loňskému roku, kdy byl termín totožný, rozloží do dvou týdnů.

Komentáře

zpět na článek