metro.cz

Dalších 12 fotografií v galerii
Stánek Kmotr Pizza | foto: Marcela Kočová

Místo klobás nabízí stánek na Václaváku humor. Vysmívá se politikům

  8:00
Kdysi bývaly stánky na Václavském náměstí vyhlášenou atrakcí a tradičním zakončením výletu do Prahy bylo dát si u některého z nich klobásu. Dnes je na ně ale žalostný pohled a spíš než klobásy nabízejí humor. Nebo spíš pohled provozovatele jednoho ze zavřených stánků naproti paláci Fénix (dříve Blaník) na současnou politickou situaci.

Jak vypadá Václavák

„Stánek s­ názvem Kmotr Pizza a jeho vzhled nijak neřešíme. Pražáci měli a mají smysl pro humor. Jak je vidět, politická satira umí pořád žít nejen na divadelních prknech. Městu ani Václavskému náměstí trocha humoru určitě neuškodí,“ říká mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Živnostenský odbor ale provozovateli stánku dal již několik pokut, ne kvůli humoru, ale kvůli tomu, že již měl z náměstí dávno zmizet.

Stejně jako Kmotr Pizza jsou na náměstí uzavřeny ještě tři stánky. „Probíhají o ně buď právní spory, nebo řešíme odstranění, nová rozhodnutí zatím nepadla ani v otázce vzhledu stánků,“ vysvětluje Hrubá. V­ současné době funguje sedm stánků – tři s občerstvením, dvě trafiky, jeden slouží jako infocentrum Prague City Tourism a v posledním se prodávají okružní jízdy. Původně bylo na Václavském náměstí stánků třiadvacet, Praha se je ale rozhodla vyměnit a s nimi i jejich provozovatele. Ke konci roku 2012 proto ukončila většinu nájemních smluv. Nahradit je měly už před dvěma lety nové stánky, památkáři ale neschválili jejich vzhled a Praha kvůli tomu radou schválenou zakázku za zhruba čtyřicet milionů nevypsala. Situaci má zlepšit rekonstrukce náměstí, která se připravuje.

Stánek Kmotr Pizza
Stánek Kmotr Pizza

Kresby na stánku

Komentáře

zpět na článek