metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Hasiči likvidují oheň v restauraci na Novotného lávce, který vznikl od propan butanového teplometu. | foto: HZS Praha, Roman PůtaMetro.cz

Jaroslav Dušek Pátou dohodu nedohrál. Z divadla je vyhnali hasiči kvůli nebezpečí výbuchu

  10:02
Pražští hasiči včera večer preventivně evakuovali tři stovky návštěvníků divadla a restaurace Klubu Lávka nedaleko Karlova mostu.

V zahradní části restaurace Klubu Lávka včera večer hořela desetikilogramová propanbutanová láhev umístěná ve sloupovém teplometu. 

Divadlo Lávka mělo na programu hru Jaroslava Duška Pátá dohoda, všichni však museli divadlo kvůli nebezpečí výbuchu opustit.

Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové začala evakuace ve 20.14 hodin a samotný zásah probíhal bez problémů. „V nácviku máme situace, že se nám při evakuaci vždy někdo ztratí. Tady k tomu nedošlo,“ říká. Jak ale hasiči zjistí přesná čísla návštěvníků tak, aby při evakuaci na nikoho nezapoměli? „Vycházíme jednak z prodeje vstupenek, v divadle je také požární dozor, který má o počtech přehled,“ dodává mluvčí.

Pokladní z Divadla Lávka pak dodala: „Diváci mají možnost do konce dubna vrátit lístky a vstupné jim bude kompenzováno v plné výši. Na další období je hra - Pátá dohoda - vyprodána. Pokud budou mít o ni zájem, mohou nám poslat mail a v září dostanou přednostní právo hru shlédnout.“

„Požár zničil ventil a lak lahve, plechovou část teplometu a polstrování několika židlí v zahradní restauraci,“ dodala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Příčinou požáru byla technická závada na přívodní hadici vedoucí k ventilu lahve. Nikdo nebyl zraněn a škodu dosáhla 25 tisíc korun.

Klub na Novotného lávce je multimediální prostor, který pojme až 750 lidí. Je v něm divadelní sál, taneční klub, restaurace, kavárna, zahrada i venkovní terasa s výhledem na Karlův most a Pražský hrad.

Komentáře

zpět na článek