metro.cz
Hazard (ilustrační foto) | foto: freeimages

Na dvanáctce radní povolili hazard. Proti vůli starostky Rázkové

  13:56
Jako na houpačce. Zastupitelstvo Prahy 12 v předchozím období vyhlásilo nulovou toleranci hazardu. Tu ale radní při pondělním jednání zrušili a navrhli sedm nových heren. Starostka Daniela Rázková tvrdí, že je to dílo koalice ČSSD a ANO.

Radní v Modřanech odsouhlasili konec zákazu hazardu. Navrhli sedm nových heren, jejichž existenci chtějí posvětit vyhláškou hlavního města, která hazard reguluje.

Změnu v přístupu městské části k hernám prosadily v devítičlenné radě šesti hlasy ANO a ČSSD. Změna pro Prahu 12 s ní nesouhlasí. Podle Rázkové je pondělní usnesení rady v rozporu s dřívějším rozhodnutím zastupitelstva městské částí. „Máme podezření, že tento postup je nezákonný,“ uvedla starostka.

Ti, co vyhlášku dodržovali, mají smůlu

Většina provozovatelů heren, které nyní rada schválila, rozhodnutí Prahy 12 o nulové toleranci hazardu podle Rázkové dříve nerespektovala, teď bude jejich činnost legalizovaná. „Ostatní provozovatelé, kteří by chtěli mít herny na území městské části, ale zákaz dodržovali, neměli možnost se na seznam dostat,“ uvedla starostka.

„Důvodem k tomuto kroku byla faktická nefunkčnost nulové tolerance, kdy postupně utlumovaný legální provoz byl průběžně nahrazován ilegálními černými hernami, ze kterých nemá městská část žádné příjmy,“ uvádí se ve zprávě městské části. Zároveň nechce přijít o pět milionů korun, které ročně z výnosů z hazardu dostane.

Nulovou toleranci hazardu zavedla Praha 12 před čtyřmi lety. Ve vedení radnice tehdy seděli zástupci ČSSD, Změny pro Prahu 12 a Věcí veřejných, kterou podporovala KSČM. V opozici zůstala do té doby vládnoucí ODS a dále TOP 09.

Komentáře

zpět na článek