metro.cz
Stadion Viktorie Žižkov | foto: MČ Praha 3

Žižkovská radnice žaluje fotbalovou Viktorku kvůli dluhu

  14:21
Praha 3 podala žalobu na fotbalový klub Viktoria Žižkov. „Klub dluží radnici na nájemném za stadion 900 tisíc korun,“ uvedl místostarosta Alexander Bellu. Obě strany podle něj dál vyjednávají o podmínkách nové nájemní smlouvy. Ta původní skončila vloni v září.

„Městská část navrhla klubu novou nájemní smlouvu o užívání stadionu v Seifertově ulici, která by řešila situaci s nezaplacenými splátkami nájemného. Klub ale na podmínky zatím nepřistoupil. Dále o nich jednáme,“ řekl místostarosta. Radnice podle něj navrhla, aby klub zaplatil dluhy do konce května. Podmínkou smlouvy je kauce ve výši tří měsíčních nájmů, tedy 270 tisíc korun. Smlouva by nově byla na jeden rok s možností prodloužení.

Městská část je vlastníkem stadionu. V uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila vloni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení.

Viktoria Žižkov patří mezi nejstarší fotbalové kluby v Česku. Hraje 2. ligu. Klub neblaze proslul korupčními aférami spojenými s působením manažera Ivana Horníka.

Komentáře

zpět na článek