metro.cz

GALERIE: Centrum Prahy patřilo maratoncům. Do ulic jich vyběhlo 10 tisíc

  10:25
Kvůli nedělnímu maratonu bude až do 16. hodiny omezena doprava v centru. Městská policie v Praze musela nechat kvůli dnešnímu Pražskému mezinárodnímu maratonu odtáhnout více než čtyři desítky vozidel. Komplikace v dopravě ani narušení veřejného pořádku zatím neeviduje. Potíže nezaznamenal ani dopravní podnik (DPP), jen musel nad rámec ohlášených omezení uzavřít načas Revoluční ulici.

Strážníci, kteří hlídkují v centru Prahy, se zatím podle mluvčího Jana Čiháka nesetkali s žádnými problémy v dopravě. Pouze museli nechat odtáhnout auta, jejichž řidiči nerespektovali zákaz a svá auta z trasy závodu neodvezli. „V zájmu veřejného pořádku bylo odtaženo 43 automobilů. Jiné problémy v dopravě neevidujeme,“ řekl Čihák.

Ulice se začaly zavírat už před devátou

Potíže městská policie nehlásí ani co se týče dodržování veřejného pořádku. „Vše bylo nahlášeno s dostatečným předstihem, čímž se předešlo potížím,“ dodal Čihák.

Komplikace dosud nezaznamenal ani pražský dopravní podnik (DPP). Podle mluvčí DPP Anety Řehkové se uskutečnila všechna omezení podle původního plánu. Podnik musel nad rámec opatření kolem 9.00 uzavřít na přání policie pouze Revoluční ulici, a to kvůli minimaratonu. „Uzavírka trvala asi půlhodinku,“ řekla Řehková.

Výsledky závodu

  • Vítězem Pražský maraton se stal v čase 2:08:32 Keňan Felix Kandie. Druhý skončil jeho krajan Evans Chebet, třetí doběhl favorizovaný Etiopan Deribe Robi. 
  • Závod žen ovládla Etiopanka Yebrgual Meleseová výkonem 2:23:49. Druhá doběhla Portugalka Sara Moreirová.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Komentáře

zpět na článek