metro.cz

Dalších 5 fotografií v galerii
Dětský ostrov je od povodní uzavřen, otvírat by se měl v září letošního roku. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Dětský ostrov se v nové podobě otevře až v září

  5:56
Jeden z nejmenších, ale oblíbených ostrovů na Vltavě čeká na opravu už dva roky. Otevření Dětského ostrova se plánuje až po prázdninách.

Dětskému ostrovu se po několika letech blýská na lepší časy. Areál, který poničila povodeň v červnu 2012, měl být zrekonstruován už loni. Z oprav ale sešlo. „Do výběrového řízení na stavební práce se nepřihlásil žádný zájemce,“ uvedl tehdy mluvčí radnice Prahy 5 Luděk Sefzig.

Nyní se však zdá, že rekonstrukce ostrova je už na dobré cestě. „Již byla podepsána smlouva na dodávku herních prvků pro Dětský ostrov, v současnosti se uskutečňuje výběr zhotovitele na stavební část rekonstrukce,“ potvrzuje starosta Prahy 5 Radek Klíma.

Budoucí hřiště by mělo sloužit malým dětem, ale na své tu si přijdou i děti starší. Na ostrově má totiž vzniknout hned několik sportovišť. Budoucí návštěvníci se mohou těšit na fotbalové hřiště či na kurt pro plážový volejbal. Při rekonstrukci se myslí i na dospělý doprovod. „Se zázemím pro rodiče se počítá u vstupu do areálu, kde by měl být například také přebalovací pult. Toalety budou jako dříve ve spodní části restaurace, která sousedí s areálem,“ představuje podobu hřiště Klíma.

Komentáře

zpět na článek