metro.cz

Další 4 fotografie v galerii
Dělníci rozebírají nepovolenou předzahrádku v Národní ulici. | foto: Lucie DivíškováMetro.cz

Nepovolená předzahrádka v Národní ulici je pryč. Už nepřekáží

  11:03
Několik dní Praha 1 pátrala po tom, čí je nepovolená předzahrádka. Ta nakonec zmizela a jejímu majiteli hrozí tučná pokuta.

Na začátku června zabrala většinu místa na chodníku před jedním z domů na Národní třídě načerno postavená restaurační předzahrádka, která nebyla v provozu a nikdo se k ní nehlásil.

Na konci minulého týdne se rozhodla radnice Prahy 1 ji odstranit na vlastní náklady. K odstranění mělo dojít v noci na úterý a měla být demontována a uskladněna, dokud se nenajde její majitel.

„Během soboty jsme na místě řešili odstranění a budoucnost předzahrádky. Majitel byl asi nedaleko, protože se nakonec rozhodl konat a odstranil ji sám,“ popsal odstranění místostarosta Prahy 1 Richard Bureš.

Odstraňování byla přítomna i městská policie, která celou věc zaznamenala a postará se o její další vyšetření. Radnice nyní čeká na úřední záznam od strážníků, aby mohla s majitelem zahájit správní řízení. „Vadí mi stávající stav, kdy je u takové situace potřeba nejprve dohledat vlastníka předzahrádky a jednat s ním o odstranění,“ dodal Bureš.

Komentáře

zpět na článek