metro.cz

Dalších 11 fotografií v galerii
První metry v tunelu Blanka. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

GALERIE: K čemu je Blanka: na sport i hudbu. V srpnu v ní bude koncert

  18:15
Vše kolem tunelu Blanka zní skoro jako nekonečný příběh. Už čtyři roky v ní měli jezdit řidiči, kterým usnadní průjezd hlavním městem. Nyní problematická stavba poslouží aspoň jako koncertní sál pro orchestr.

Nekonečný příběh

Tunel Blanka, který vyjde na 37 miliard, měl být původně šest miliard levnější a řidičům měl sloužit už před čtyřmi lety.

  • Stavbu od začátku provází řada problémů. Spory města s dodavateli řeší rozhodčí soud a její otevření museli politici opakovaně odložit.
  • Aktuální termín otevření je 15. září.

Využít tuto stavbu ke koncertu orchestru se rozhodl Ondřej Kobza, známý svými piany v­ ulicích. Ve vjezdu do tunelu na Letné zahraje 20. srpna Pražská komorní filharmonie. Vstupné bude zdarma.

Očekává se účast pěti až deseti tisíc lidí. „Akce rozhodně není myšlena jako recese. Je to poslední možnost, kdy mohou lidé Blanku vidět jinak než z auta. Navíc mám rád kontrasty – vysoké umění filharmonie a prostor tunelu,“ řekl Kobza. Akci bude sám moderovat a ­podle něj navazuje na jeho další hudební akce v ulicích Prahy.

Kauza tunelu Blanka se stala terčem nejednoho žertu. Srandu už si ze stavby udělal i­ jeden slevový portál, který jako aprílový žertík nabízel možnost nákupu sklepu v tunelu Blanka.

Slevový portál nabízel na apríla kóje v Blance.

„Lyže, sady kol i vaše sbírka víček od PET lahví. Nechcete zakopávat v bytě o věci? Pořiďte si sklep! Cena za metr čtvereční nebyla nikdy výhodnější. Navíc možnost dojet autem až ke sklepu. Vše hlídané kamerovým systémem,“ hlásal popis slevy, kde jste si od deseti do dvaceti tisíc korun mohli koupit pět až patnáct metrů čtverečních.

Již se objevilo několik nápadů, jak se přece jen projet Blankou. Průjezd absolvovali skejťáci i cyklisté v rámci Cyklojízdy. Tuto příležitost si nenechal ujít ani recesista Marek Daniel alias lobbista z internetového seriálu Kancelář Blaník a věnoval jí jeden z­ dílů.

Zdánlivě bizarní byl nápad, aby při otevření projela Blankou formule 1 pilotovaná mistrem světa Sebastianem Vettelem. Tato vize se ale neuskuteční.

Komentáře

zpět na článek