metro.cz

Dalších 10 fotografií v galerii
Francouzský trh na Kampě | foto: David Sedlecký

Už jste měli šneka? Lahůdky z Francie ochutnáte ode dneška na Kampě

  9:50
Aromatické sýry, chutné víno a lahodní šneci. To vše a mnohem víc čeká na návštěvníky francouzského tržiště, které se na Kampě koná až do neděle. Dorazíte nasát vůně Francie?

V blízkosti Karlova mostu můžete zažít romantickou atmosféru Francie už od dnešního dopoledne. Kromě tradičních prodejců se na Kampě objeví i nové stánky. „Letos se trhu účastní nová uzenářství. Uzenářství Chavassieux s pozoruhodným sortimentem výrobků a baskická farma Elizalda s výběrem šunek či klobás se sýrem feta, z nichž dýchá vůně Pyrenejí,“ lákají na trh pořadatelé. 

Novinkou letošní francouzské akce je rovněž stánek s nabídkou korsických výrobků a stánek věnovaný slavnému sýru z regionu Jura: Comté. Na Kampě nebudou chybět ani stánky s francouzským vínem. „Na poli hudby máme, kromě několika překvapení, čest poprvé v Praze přivítat zpěvačku a interpretku Anastasii a také veselou kapelu zpěváků a muzikantů Les Garçons Trottoirs s repertoárem zábavných francouzských písní,“ zvou na kulturu pořadatelé. 

Veškeré stánky budou nabízet ochutnávky a výrobky můžete také zakoupit. Francouzský trh Le marché du 14 Juillet se na pražské Kampě uskuteční při příležitosti francouzského národního svátku. Během několika dnů se tu vždy od deseti dopoledne do osmi večer představí 23 různých stánků s širokou nabídkou tradičních francouzských výrobků.

Komentáře

zpět na článek