metro.cz

Větší foto
Městská policie (ilustrační foto) | foto: Václav Jukl

Strážníků přijali sedmdesát. Lidí se ale hlásilo skoro padesátkrát víc

  12:22
Pražským strážníkem chtělo být 3247 lidí. K městské policie ale za první pololetí letošního roku nastoupilo jen 70 z nich.

„Celkem se o práci u městské policie letos zajímalo 3247 lidí, z nichž se 532 zúčastnilo výběrového řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. 

Městská policie spustila loni v září náborovou kampaň městská policie spustila loni v září, podle posledních dat zaměstnává 2268 lidí, výdaje na chod městské policie jsou celkem asi 1,5 miliardy korun.

„Dosavadní kampaň se dá hodnotit pozitivně, neboť se po několika letech podařil změnit poměr příchozích a odchozích zaměstnanců. Od září loňského roku více zaměstnanců přijímáme, než odchází,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

V rámci kampaně láká městská policie uchazeče na několik výhod, mezi nimi příspěvek na bydlení a dopravu nebo například na plat, který je proti minulým rokům vyšší. Ten se u řadových zaměstnanců zvýšil v průměru o pět až sedm tisíc. Nyní se plat začínajícího strážníka po vyřazení z nástupního kurzu a přiznání všech benefitů pohybuje měsíčně mezi 28 až 30 tisíci korun hrubého.

Nedostatek strážníků pociťují obvodní ředitelství v centru města. Naopak nejvyšší naplnění tabulkových míst je v Praze 9 a 13, a to více než 92 procent.

Komentáře

zpět na článek