metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Alkohol nebo špatná nálada? Motiv je zatím neznámý. | foto: Metro.cz

Čmáranice se vrací na zeď. Umění vydrželo na Andělu týden

  19:44
Pár výtvorů černou fixou a pár děr ve zdi. Stačil ani ne týden a na zeď nářků se vracejí „výtvory“ příležitostných „umělců.“ Bariéra, která schovává stavbu výtahu ve stanici metra Anděl, tak opět mění podobu.

V pátek 10. července umělci tvořící tak zvaný mural art dokončili na Andělu svá díla. Nová podoba zdi, která zakrývá stavbu bezbariérového přístupu, cestující vesměs nadchla. Každého však při pohledu na graffiti napadala jediná otázka: Jak dlouho vydrží? 

„Stejně to popíšou,“ napsala nám na facebook čtenářka Tereza Lulková. A měla pravdu. Netravalo ani týden a první malůvky se začínají vracet na zeď. Bariéra je poničená i od kopanců. Díry od vandalů se na zdi objevily dokonce ještě dřív než čáry fixou. 

Tady neřádila fixa ale bota.

Vandal čekal týden

Líbí nebo nelíbí?

Zeď na Andělu byla nejprve bílá. Pak se na ní začaly objevovat vulgární básničky, srdíčka a zamilované vzkazy. Od minulého týdne stanici Anděl zdobí umělecké graffiti. „Opět jsme navázali na dřívější spolupráci s umělci tvořící tak zvaný mural art a nechali jsme uměleckými díly překrýt sádrokartonové stěny záboru ve stanici Anděl. Cestující tak mají při čekání na svůj spoj možnost zhlédnout díla předních osobností nejen české umělecké scény,“ komentoval novinku mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Dopravní podnik oslovil především umělce, se kterými v minulosti uskutečnil projekty například v podchodu ve stanici Kačerov, Nádraží Holešovice či u stanice Vltavská. Umění se setkalo převážně s kladným ohlasem. „Graffiti jsou super, lepší než nic neříkající čmáranice,“ pochvalovala si změnu v diskuzi pod článkem čtenářka Hana Trousilová. „ Proč jsou nápisy v angličtině?“ ptal se pro změnu čtenář Šimon Tokar, kterému se však novinka také líbila. Mezi čtenáři se však ozývaly i hlasy, které volaly zpět po „fixovém umění“. „Mně se to třeba nelibí.Těm vzkazům se člověk aspoň zasmál,“ postěžoval si čtenář, který se v diskuzi nepodepsal. 

Komentáře

zpět na článek