metro.cz

Větší foto
Takto bude vypadat okolí nové radnice Prahy 8. | foto: Novapalmovka.cz

Soud má určit, kdo vlastní budovu budoucí radnice a kdo ji bude platit

  16:32
Žalobu na určení vlastníka rozestavěné budovy nové radnice Prahy 8 podala společnost Centrum Palmovka. Jejím jediným akcionářem je právě městská část. Mluvčí centra František Králík uvedl, že pochybnosti o vlastnictví vyplynuly z analýzy smluv, které si firma nechala udělat. Soud podle něj bude řešit, zda je majitelem centrum, nebo hlavní město.

Mluvčí Centra Palmovka František Králík sdělil, že právě kvůli pochybnosti, kdo rozestavěnou budovu vlastní přestalo společnost na jaře platit dodavateli, stavební firmě Metrostav. Výstavaba nové radnice na Palmovce má přijít na 1,1 miliardy korun.

„Vzhledem ke složitým právním vztahům to může být i hlavní město. Naše pochybnost vychází z analýzy veškerých smluv, kterou si vedení společnosti nechalo vypracovat. Tato pochybnost je i důvodem zadržování vyplacení peněz Metrostavu,“ řekl mluvčí.

Metrostav výstavbu zastavil, platby chce řešit u soudu

Jak bude Centrum Palmovka dál postupovat a co s nedokončenou stavbou bude, se ukáže až po rozhodnutí soudu. „Kdy se tak stane, nelze nyní odhadnout,“ řekl Králík. O nastalé situaci bude firma jednat s akcionářem, tedy s městskou částí Praha 8 a jejím vedením.

Metrostav po firmě požaduje vyplatit asi 240 milionů korun a vyplacení částky chce řešit u rozhodčího soudu. V květnu Metrostav pozastavil výstavbu a utlumil ji pouze na nejnutnější práce.

Stavbu centra za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 již v roce 2010. Dosud vyplatila stavební firmě asi polovinu částky. Samotná výstavba začala loni v dubnu. Budova se má rozkládat na ploše více než 16 tisíc metrů čtverečních.

Komentáře

zpět na článek