metro.cz

Větší foto
Městská policie Praha (ilustrační foto). | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Na Větrníku bude bezpečněji. Strážníci tam mají novou služebnu

  9:57
Po sérii několika útoků na studentky se do areálu kolejí na Větrníku stěhuje z Čílovy ulice služebna městské policie. Slavnostně bude otevřena dnes.

Vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová řekla, že strážníci využili nabídku Kolejí a menzy Univerzity Karlovy. Dostali nové prostory, které jsou svou polohou i velikostí vhodnější než současná služebna.

„Městská policie své strážníky přestěhovala ze služebny v Čílově ulici,“ upřesnila Seifertová. Na nové služebně bude zařazeno šest okrskářů.

Služebna na Větrníku nebude jedinou novou, kterou chtějí v metropoli strážníci otevřít. Nyní jednají o dalším možném otevření v Praze 9.

„I v tomto případě by mělo jít o přestěhování do vhodnějších prostor oproti těm nynějším,“ upřesňuje mluvčí. Strážníci by po tomto přestěhování měli zajistit výkon služby pro větší oblast, a to nově také Hrdlořez a ­Nových Vysočan.

Nová místa pro služebny vybírají strážníci z různých důvodů. Vznikají například postavením nových domů, otevřením nového nákupního centra, zavedením parkovacích zón a podobně. Dalšími důvody bývá například zvýšený pohyb lidí, růst pouliční kriminality v dané lokalitě nebo zlepšení pracovních podmínek – třeba zázemí služeben.

Komentáře

zpět na článek