metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Vpravo ve výřezu je devětadvacetiletý Bělorus Aliaxander Astapkuk (čteno Astapčuk), který je podezřelý z vraždy na Florenci. | foto: iDNES.cz

Bělorusa podezřelého z vraždy muže na Florenci už policisté chytili

  6:52,  aktualizováno  17:02
Pražští policisté v noci zadrželi devětadvacetilého Bělorusa Aljaksandra Astapkukova, kterého hledali od minulého čtvrtka kvůli vraždě na Florenci. Hledaného muže dopadla policejní hlídka v ulici Dukelských hrdinů. Kriminalisté cizince podezírají, že při potyčce ubodal čtyřiatřicetiletého Lotyše.

Pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan řekl, že si muže všimla na základě pátrání na ulici policejní hlídka se psovodem a chtěla ho zkontrolovat. Muž se ale nejdřív snažil schovat v jednom z obchodů. „Při zadržení nekladl odpor,“ dodal mluvčí. Zadržený odmítl vypovídat a policie mu sdělila obvinění z vraždy. Zatím je v cele předběžného zadržení a soud bude rozhodovat, zda ho pošle do vazby.

Občané bývalého Sovětského svazu se ve čtvrtek odpoledne pohádali poblíž autobusového nádraží Florenc. Spor skončil ubodáním Lotyše, útočník utekl. Podle médií důvodem incidentu byla dívka.

Policisté na webu zveřejnili snímky a videozáznam podezřelého z bezpečnostních kamer. Později zjistili jeho totožnost a varovali veřejnost, že možný pachatel je nebezpečný a občané by se ho neměli pokoušet sami zadržet.

Komentáře

zpět na článek