metro.cz

Větší foto
Pagy | foto: Zoo Praha

Pagy je zpátky. Na Slovensku mu to s bráchou už neklapalo

  6:13
Do pavilonu Indonéská džungle v pražské zoo byl včera vypuštěn z transportní bedny samec orangutana sumaterského Pagy. Od jara roku 2010 žil Pagy se svým starším bratrem Filipem v Zoo Bratislava, odkud byl včera převezen zpět do Prahy.

„Pagy odcházel do Bratislavy před pěti lety společně se svým bratrem Filipem. Tehdy byli oba dorostenci. Nepočítali jsme, že by se k nám Pagy ještě vrátil, ale o to jsme nyní raději. Dospěl a doufejme, že časem bude mít mláďata se samičkou Mawar a že pro naši zoo se stane stejnou ikonou, jakou byl jeho otec Káma,“ sdělil k návratu Pagyho ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pagy, který zrovna tento čtvrtek oslavil své čtrnácté narozeniny, se narodil v Zoo Hodonín, kde byli jeho rodiče, samice Upita se samcem Kamou, po dobu rekonstrukce pavilonu v pražské zoo, umístěni.

Bratrské rozbroje

Na jaře roku 2010, kdy byli oba bratři v pubertálním věku, byl nejvyšší čas je oddělit od rodiny, a proto odcestovali do Zoo Bratislava. Žili zde společně až do letošního jara, kdy mezi dospívajícími samci vznikly rozbroje a tak žili v rozdělených expozicích. Na doporučení koordinátora chovu orangutanů se Pagy vrátil do Zoo Praha, kde by měl založit novou generaci chovu se samicí Mawar. K Filipovi, který v Bratislavě zůstane, již brzy přicestuje samice Mengalu ze Zoo Lipsko.

Pagy je syn legendárního Kamy, historicky prvního odchovaného orangutana v českých zoo a samice Upity. V pavilonu Indonéská džungle pro něj byl vybudován nový prostor, aby se mohl, zatím bezkontaktním způsobem, seznamovat se svou budoucí rodinou.

 

Komentáře

zpět na článek